zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Andělárium 2024: Sochařské sympozium v Rejcharticích

Andělárium 2024

autor: Scena.cz   

zvětšit obrázek

Každý třetí týden v červenci se obec Rejchartice stává centrem sochařů a řezbářů, kteří proměňují dřevo z okolních lesů v podoby andělů plných pohody, pozitivní energie a dynamiky ochranitelských bytostí. Letošní událost se koná od 16. do 20. července 2024.
Rejchartice, malá obec nedaleko Šumperka, nabízí úchvatné prostředí podhůří Jeseníků s možnostmi pěší turistiky z Velkých Losin, Bukové hory nebo přes Šumperk. Dopravu sem zajišťuje i autobus, a okolní příroda s pastvinami, domy a kostelem tvoří idylickou kulisu pro toto umělecké setkání.

Hlavní události Andělária začínají v úterý 16. července 2024 sochařským sympoziem, vrcholným okamžikem bude páteční odpoledne 19. července, kdy budou představeny nové sochy a andělské lavičky. Večer pak nabídne posezení u ohně s živou hudbou od 18:00. Sobota 20. července bude věnována dětem s programem zahrnujícím požehnání od faráře Milana Palkoviče, show s motorovou pilou a dražbu uměleckých děl. Pro zájemce je zajištěna autobusová doprava ze Šumperka v 12:35 hod.
Andělé v Rejcharticích nejsou jen uměleckým symbolem, ale i duchovní připomínkou klidu a ochrany, představující protiváhu k temné historii Šumperska spojené s čarodějnickými procesy. Andělárium je tak setkáním umění a duchovních hodnot, poselstvím lásky a ochrany.

www.andelarium.com

15.7.2024 13:07:47 Josef Meszáros | rubrika - Zprávy